O mnie

Moje zdjęcie
Jelenia Góra, dolnośląskie, Poland
Pomagamy tworzyć nowe kolekcje, uzupełniamy istniejące, doradzamy w organizacji wystaw. Bogaty wybór oferowanych przez nas przedmiotów pozwoli Państwu upiększyć każde wnętrze. Kierujemy naszą ofertę do wszystkich osób ceniących piękno i sztukę.

Translate

26 grudnia 2016

ARCYDZIEŁO! MALARZ PORCELANY ~ GERHARD DICKMEIS (1918-1978)

Gerhard Dickmeis (1918-1978): malarz niemiecki; studiował w Düsseldorfie. Malował pejzaże miejskie, portrety, martwe natury i przede wszystkim nie pozbawione humoru sceny rodzajowe o motywach i tematach chętnie podejmowanych przez wielu artystów niemieckich (Pijący wino, Gracze w karty, Cyganie i muzykanci, Próba wina.Obraz z połowy XX wieku, znanego artysty niemieckiego Gerharda Dickmeis, którego obrazy wystawiane są w liczących się galeriach malarstwa na całym świecie. Polecamy! W Polsce jego prace są znane i cenione.




Na życzenie do obrazu dołączamy zaświadczenie z Galerii zabezpieczone numerowanym hologramem - Stan obrazu bardzo dobry. Gwarantujemy profesjonalnie zabezpieczoną przesyłkę kurierem.






Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:








Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl



04 lipca 2016

PAŁACOWY ZEGAR Z KANDELABRAMI ART NOUVEAU 1900r.



Secesja jest nurtem, który zyskał bardzo liczne nazwy. Polski termin secesja (jak i np. czeski secese) pochodzi od terminów Sezession i Sezessionsstil, używanych w Austrii na określenie tego nurtu, ale także i stowarzyszenia, powstałego w 1892 roku w Monachium (a potem Wiedniu i Berlinie). Słowo Sezession zaczerpnięto z łacińskiego secessio - oddzielenie się, wycofanie. We Francji secesja zyskała miano Art Nouveau (Nowa Sztuka). W Niemczech ukuto nazwę Jugendstil, pochodzącą od monachijskiego tygodnika "Jugend" (Młodość). Obecnie pod nazwą tą rozumie się głównie niemiecką (lub austriacką) odmianę secesji.


Przepiękny secesyjny pałacowy duży zegar z kandelabrami na pięć świec każdy. Ten monumentalny zegar datowany jest na około 1900 rok tj. w szczycie panowania Art Nouveau. Zegar bez uszkodzeń, sprawny na chodzie. Wahadło o tym samym numerze co mechanizm - Polecamy!


Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:








Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl






02 kwietnia 2016

POLECAMY OBRAZ GODNY MISTRZA, GERHARD DICKMEIS (1918-1978)

Gerhard Dickmeis (1918-1978): malarz niemiecki; studiował w Düsseldorfie. 

 Malował pejzaże miejskie, portrety, martwe natury i przede wszystkim nie pozbawione humoru sceny rodzajowe o motywach i tematach chętnie podejmowanych przez wielu artystów niemieckich (Pijący wino, Gracze w karty, Cyganie i muzykanci, Próba wina.

Obraz z połowy XX wieku, znanego artysty niemieckiego Gerharda Dickmeis, którego obrazy wystawiane są w liczących się galeriach malarstwa na całym świecie. Polecamy! W Polsce jego prace są znane i cenione. Bardzo dekoracyjny obraz. Na życzenie do obrazu dołączamy zaświadczenie z Galerii zabezpieczone numerowanym hologramem - Stan obrazu bardzo dobry. Gwarantujemy profesjonalnie zabezpieczoną przesyłkę kurierem.



Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:








Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl



04 lutego 2016

KATALOG NUMERÓW SERYJNYCH GUSTAV BECKER


Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był wyjazd do Wiednia (1841-1845), gdzie u Philipa Happachera bacznie studiował produkcję zegarów wahadłowych z naciągiem obciążnikowym.

W 1847 roku posiadając wymaganą wiedzę i pewny swoich umiejętności Becker, sprowadza się wraz z żoną do Świebodzic (niem. Freiburg) i otwiera swój pierwszy zakład. Początkowo były to dwie izby, gdzie obok niego zatrudniony był jeden pomocnik oraz sześciu uczniów. Pomimo wielu trudności, z jakimi się początkowo borykał, udaje mu się po trzech latach powiększyć zakład i uruchomić własną produkcję zegarów z mechanizmem wahadłowym. Nie bez znaczenia była tu finansowa pomoc ówczesnego króla Fryderyka Wilhelma IV, który znany był z hojnego wspomagania wielu wynalazców, mistrzów techniki a nawet alchemików.

Pierwsze swoje osiągnięcia Becker prezentuje w 1852 roku na wystawie przemysłowej we Wrocławiu i od razu zdobywa duże uznanie. Pozwala mu to na zawarcie lukratywnego zamówienia na dostawę zegarów biurowych dla całej ówczesnej administracji pocztowej. Po tym zamówieniu produkcja w jego zakładzie gwałtownie wzrasta i już w 1863 roku dochodzi do 10 000 sztuk. W 1873 roku na światowej wystawie w Wiedniu Edward Gustav Becker pokazuje swój 75 000-ny egzemplarz regulatora, a w dwa lata później na 25- lecie istnienia firmy przekracza liczbę 100 000 egzemplarzy. Doskonała jakość zegarów firmy Beckera znajdowała uznanie na licznych wystawach krajowych i zagranicznych, zdobywając medale, m.in. w Londynie (1862), Paryżu (1867), Filadelfii (1872), Wiedniu (1873), Sydney (1879), Melbourne i Berlinie (1881), Amsterdamie (1883) oraz Antwerpii (1885).

Gustav Becker był przykładem ówczesnego człowieka biznesu, cechowała go niespotykana operatywność, przedsiębiorczość i doskonałe wyczucie potrzeb rynku, co doprowadziło do jego ogromnego, światowego sukcesu. Wynalazca i znakomity przedsiębiorca zmarł w wieku 66 lat, pozostawiając po sobie wielką fabrykę, zatrudniającą ponad 700 pracowników. Zakład Edwarda Gustava Beckera produkował jedne z najlepszych zegarów na świecie, sygnowane znakiem kotwicy zwieńczonej koroną oraz inicjałami "GB" po jej bokach.


Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:





Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl




SREBRA, PRÓBY I PUNCE


Srebro, zwłaszcza to starsze, posiadało różnorodne oznaczenia bite przez złotników. Współcześnie najbardziej popularne oznaczenia srebra to próba podawana w formie 3-cyfrowej. I tak, najwyższą próbą jest 925 (pierwsza próba srebra), kolejno 875 (druga próba srebra), 830 (trzecia próba srebra) oraz 800 (czwarta próba srebra).

Dawniejsze wyroby posiadały szereg innych oznaczeń.Zawartość srebra w stopie z innymi metalami mierzono m. in. w łutach. Łuty oznaczano cyframi od 1/4 do 16. Srebro 16 łutowe było najczystsze (odpowiednik próby 1000), 15 łutowe (odpowiednik 937,5), 14 łutowe (odpowiednik próby 875), 13 łutowe (próba 812,5), 12 łutowe (odpowiednik próby 750), 11 łutowe (odpowiednik próby 687,5) itd.Jeszcze inny system oznaczeń charakterystyczny był dla Carskiej Rosji, gdzie srebro oznaczało się za pomocą "zołotników".


Najpopularniejszą puncą sreber rosyjskich była próba 84 zołotniki, co po przeliczeniu na współczesną numerację odpowiada próbie 875. Rzadziej i przede wszystkim na srebrnych wyrobach najwyższej klasy, stosowano próbę 88 zołotników (odpowiednik próby 915). Firma Fabergé sygnowała swoje wyroby próbą 91 zołotników i była to najwyższa z używanych prób srebra (odpowiednik próby 946).


Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:







Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl



31 stycznia 2016

FIGURALNA LAMPA NAFTOWA ~ AUGUSTE MOREAU (French 1855-1919)


LAMPA NAFTOWA AUGUSTE MOREAU XIXw.
Louis Auguste Moreau (French 1855-1919), urodził się w Dijon w 1855 roku, studiował z ojcem, a także pod kierownictwem Aimé Augustin Drumont Prosa, i Jean Thomas. Styl Moreau był bardzo realistyczny i pełen wdzięku, odsłaniając jego stosunku do innych członków dynastii Moreau. Louis Moreau był synem Auguste Moreau i bratankiem rzeźbiarzy Mathurin i Hyppolyte-François, uczył rzeźby pod ich wpływem, a także w Ecole des Beaux Arts w Paryżu. Miał brata Hyppolyte który również był rzeźbiarzem. Tak więc oceniając słynną dynastię francuskich rzeźbiarzy tworzących liczne realistyczne modele, które znajdują się obecnie w muzeach na całym świecie, rodzina Moreau, to rzeźbiarze stylu Art Nouveau. Auguste Moreau pracował we Francji w czasie przełomu wieków i regularnie wystawiał na salonach. Rzeźby Moreau inspirują innych do tworzenia w podobnym stylu.
Lampy naftowe poza swoim zastosowaniem praktycznym, oświetleniowym stanowiły ważny element również wystroju wnętrz. Niejednokrotnie wykonywane były na indywidualne zamówienie z bardzo drogich materiałów. Wartość artystyczna i jakość materiałów użytych do wykonania konkretnej lampy uzależniona była przede wszystkim od zasobności finansowej odbiorcy. Występowały one niejednokrotnie w komplecie, np. z zegarem i świecznikami tworząc razem jedną spójną całość z dekoracją kominka czy sztukaterią w salonie. Bogato zdobione lampy naftowe były wówczas obowiązkowym wyposażeniem domów mieszczańskich, pałaców i dworów...
Lampa naftowa sygnowana przez francuskiego rzeźbiarza Louis Auguste Moreau (French 1855-1919). Przedmiot bez uszkodzeń, sprawna do natychmiastowego użytkowania. Nada wnętrzu elegancji, bardzo dekoracyjna lampa. Lubisz ten styl, pamiętaj wnętrze stylowe musi sprawiać nam radość, a jeśli mamy ochotę na zmiany, możemy to zrobić bez stresu, nie obawiając się, że coś zburzymy. Jeżeli nasza estetyka określa nas w takim właśnie wnętrzu stylowym, to zróbmy to, a nasza dusza wzbogaci się o to tchnienie, które decyduje, że nasz dom będzie nas kochał, a my jego. Lampa w wyśmienitym stanie technicznym, wszystkie części rozkręcane. Szkła stare sygnowane - bez uszkodzeń. Gwarantujemy bezpieczne profesjonalne pakowanie.

Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:




Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl


19 stycznia 2016

ANSICHT VON ANTWERPEN - MAX GAISSER (AUGSBURG 1857-1922 MUNICH)

Max Gaisser – syn i uczeń malarza Jakoba Emanuela Gaissera, twórcy rodzajowych scen „rokokowych”. Zainteresowania tematyką rodzajową przejął od ojca, ale inspiracji szukał w dawnym malarstwie holenderskim, które – już po studiach w Akademii w Monachium (u Ludwiga von Löfftza) – poznawał podczas studyjnej podróży do Belgii i Holandii. Znany jest głównie jako malarz starannie komponowanych scen kostiumowych, rozgrywających się we wnętrzach stylizowanych na holenderskie. Czasem były to kompozycje z pojedynczą postacią zajętą np. czytaniem listu, częściej obrazy przedstawiające kilku mężczyzn – kupców, myśliwych, marynarzy czy duchownych – zebranych wokół stołu i pochłoniętych rozmową. Prace te wyróżniają się bardzo dobrym rysunkiem, dbałością o szczegół, żywy kolorytem i delikatnym, rozproszonym światłem modelującym kształty postaci i przedmiotów. Od roku 1883 Gaisser uczestniczył w licznych wystawach, m.in. w Monachium, Dreźnie i Bremie. Swoje obrazy pokazywał też na Salonach paryskich, gdzie w 1910 otrzymał medal III klasy. Prace artysty znajdują się, m.in. w zbiorach muzeów w Monachium, Bremie i Bukareszcie.


Szukasz obrazów do domu, biura, hotelu ...
Sklep internetowy:






Kontakt z naszą firmą:
Biuro: (+48) 606651701
Strona firmowa: www.galeriedoris.pl